اهمیت و اثرگذاری شبکه‌های اجتماعی در دنیای امروز، بر کسی نهفته نیست.  اینستاگرام به خاطر محبوبیت بالایی که در ایران دارد، به محل خوبی برای تبلیغات و برندینگ کسب و کارهای مختلف، تبدیل شده است.

راه‌های بسیار زیادی برای افزایش فالوئر در اینستاگرام وجود دارد، اما آن چیز که در اینستاگرام ارزشمند است و برای کسب و کار شما مفید خواهد بود، دنبال‌کنندگانی هستند که محتوای منتشر شده شما را در اینستاگرام ببینند و با شما تعامل داشته باشند.

از طرف دیگر، محتوای صفحه‌ی شما باید هم‌جهت با کسب و کارتان باشد. برای مثال اگر محصول شما وسایل اداری است، اما در صفحه اینستاگرام خود فقط به مطالب طنز بپردازید، شاید تعداد زیادی فالوئر جذب کنید، اما چند نفر از این افراد مشتری محصول شما هستند و از شما خرید خواهند کرد؟

 شما به کمک کارشناسان ما در ادتواپ می‌توانید برنامه‌ریزی موفقی برای جذب فالوئر بیشتر در اینستاگرام داشته باشید.

افزایش فالوئر اینستاگرام به کمک ربات!

بسیاری گمان می‌کنند اگر صفحه اینستاگرامشان تعداد فالوئر بالایی نداشته باشد، جذب فالوئر جدید برای آن سخت‌تر است. شاید این برداشت غلط نباشد. زیرا اولین چیزی که افراد وقتی صفحه‌ی شما را باز می‌کنند، به آن نگاه می‌کنند، تعداد فالوئر شماست و اگر مقدار آن زیاد باشد، معمولا راحت‌تر به صفحه شما اعتماد خواهند کرد.

اما آیا منطقی است که با خریدن فالوئر فیک، تعداد دنبال کنندگان خود را در اینستاگرام افزایش دهیم؟

جواب ساده است: خیر!

شاید در لحظه‌ی اول، کاربران با تعداد بالای فالوئرهای شما مواجه شوند، اما پس از مدتی پست‌های شما را باز می‌کنند، می‌بینند تعداد لایک و کامنت شما نسبت به تعداد فالوئرتان بسیار پایین است و متوجه می‌شوند که شما فالوئر فیک خریده‌اید و دیگر به شما اعتماد نخواهند کرد.

از طرف دیگر، اینستاگرام، مدتی است که فالوئرهای فیک و یا هرگونه رباتی که به صورت خودکار برای افزایش فالوور، لایک و کامنت، طراحی شده را بلاک (Block) می‌کند. در همین راستا، پیج هایی که فالوور فیک خریداری کرده اند، با افت ناگهانی تعداد زیادی فالوور، روبرو شدند. اینستاگرام، طبق پروتکل‌های جدید خود، حتی لایک و نظرات این ربات‌ها را نیز حذف می‌کند.

راه‌های موثر برای افزایش فالوئر اینستاگرام

اگر واقعا کسب و کارتان برای شما مهم است و می خواهید در اینستاگرام به محبوبیت بالایی برسید باید از روش‌های اصولی برای افزایش تعداد فالوئر خود استفاده کنید که بخشی از آن‌ها را در این مطلب بررسی می‌کنیم.

1) صفحه پروفایل‌تان را جذاب کنید!

صفحه پروفایل شما، مانند ویترین مغازه شماست. اگر صفحه‌ی اینستاگرام شما به لحاظ دیداری منظم و زیبا باشد، هایلایت‌ها به صورت مرتب و کامل وجود داشته باشند، طبیعتاً چشمان هر کاربری را به خود جلب خواهند کرد.

بیوی صفحه‌ی خود را نادیده نگیرید. بیوی شما، شناسنامه‌ی شماست و می‌تواند کاربران را برای دنبال کردن صفحه‌ی شما قانع کند. مشتری شما به کمک بیوی صفحه‌ی شما باید به راحتی متوجه خدمات شما شود.

2) محتوا پادشاه است!

این نکته آن چنان تکرار شده که بدیهی به نظر می‌رسد، اما مهم‌ترین اصل برای افزایش تعداد فالوئرهای شماست!

اگر محتوای صفحه‌ی شما جذاب نباشد، حتی اگر افراد صفحه‌ی شما را دنبال کنند، پس از مدتی خسته خواهند شد و شما را آنفالو خواهند کرد. برای این که بفهمید چه محتوایی برای دنبال کنندگان شما جذاب‌تر است، اینسایت پست‌های متفاوت خود را بررسی کنید. فراموش نکنید که محتوای شما باید 2 خاصیت را همزمان داشته باشد:

1/ برای فالوئرهاو جامعه‌ی هدف شما جذاب باشد.

2/ برای بیزینس شما کارآمد باشد!

اگر هر یک از این موارد را نادیده بگیرید، نمی‌توانید از صفحه‌ی اینستاگرام خود توقع بازدهی بالا داشته باشید. در حالت اول، تعداد فالوئرهایتان افزایش پیدا نخواهد کرد و در حالت دوم، فالوئرهای شما ارتباطی به جامعه هدف شما نخواهند داشت و تبدیل به مشتریان شما نمی‌شوند.

وقتی می‌گوییم محتوا پادشاه است، باید چند مقوله را در نظر بگیریم. محتوا باید جذاب باشد، محتوا باید به لحاظ بصری چشم را به خود جلب کند و مرتب باشد. به کمک قابلیت هایلایت و گاید در اینستاگرام می‌توانید، مطالب خود را به صورت مرتب‌تری برای کاربران خود آماده کنید.

بیشتر بخوانید:

3) هشتگ‌ها را جدی بگیرید.

هشتگ‌ها به ما کمک می‌کنند دایره‌ی اجتماعی خود را گسترده‌تر کنیم و افرادی را که به موضوعات مشابه با صفحه‌ی ما علاقه‌مندند، به صفحه خود جذب کنیم. به طور کلی می‌توان گفت هشتگ‌ها بهترین و جدی‌ترین راه برای افزایش تعداد فالوئر اینستاگرام است.

هشتگ‌های تخصصی مربوط با کسب و کار خود را بررسی کنید و مطالب این هشتگ‌ها را بررسی کنید و حتما در هنگام انتشار پست‌های خود از این هشتگ‌ها استفاده کنید. لازم نیست هر پست‌ شما تعداد زیادی هشتگ داشته باشد، سعی کنید بیش از 8 هشتگ استفاده نکنید، و بهتر است هر پست شما بین 3 تا 5 هشتگ داشته باشد.

4) تعامل، مهم‌ترین اصل در افزایش فالوئر اینستاگرام!

مهم‌ترین اصل برای موفقیت در شبکه‌های اجتماعی تعامل است، زیرا اساسا هدف این شبکه‌ها، ایجاد تعامل بین کاربران است.

شما برای موفقیت در شبکه‌های اجتماعی، با دیگر صفحات همکار و هم‌حوزه‌ی خود تعامل داشته باشید.

سعی کنید پیج‌های هم‌حوزه خود را فالو کنید و پیگیر فعالیت‌های آن‌ها در اینستاگرام باشید. برای آن‌ها کامنت بگذارید، از طریق دایرکت با آن‌ها در تماس باشید و سعی کنید هر از چند گاهی با آن‌ها تبادل داشته باشید. تبادل با پیج‌های هم‌حوزه خود باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما می‌شود و همچنین موفق می‌شوید به افرادی که در جامعه هدف شما هستند و به محصول و خدمات شما علاقه‌مند دسترسی پیدا کنید.

اساسا هدف شبکه‌های اجتماعی ، ایجاد تعامل بین کاربران است، پس تعامل را فراموش نکنید تا در افزایش فالوئر اینستاگرام موفق شوید

مزیت دیگر این کار چنین است که وقتی با پیج‌هایی که موضوع کاریشان با شما یکی است، تعامل داشته باشید، شانس این را پیدا خواهید کرد که در لیست Suggestion آن ها قرار بگیرید و اینستاگرام پیج شما را به فالوئرهای آن صفحه پیشنهاد می‌دهد. این هم باعث می شود فالوور های پیج اینستاگرام شما روز به روز افزایش پیدا کنند.

از طرف دیگر، شما باید با فالوئرهای صفحه‌ی خود نیز تعامل داشته باشید و آن‌ها را نیز به تعامل بیشتر دعوت کنید!

کاربران خود را به تعامل بیشتر دعوت کنید. سعی کنید در کپشن و یا پست آخر، سوالی مطرح کنید و از کاربران خود بخواهید در کامنت نظر خود را بنویسند. کال تو اکشن مناسب، همواره در مجاب کردن کاربران به برقراری تعامل بیشتر، موثر است. حتما کامنت‌هایی که برای شما می‌گذارند را پاسخ دهید و در دایرکت پاسخ‌گو باشید.

حتی می‌توانید در صفحات مشابه و هم‌حوزه‌ی خود کامنت بگذارید و یا در کامنت سوالات کاربران را پاسخ دهید تا کاربران بیشتری حضور شما را مشاهده کنند.

5) مسابقه برگزار کنید!

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش تعامل کاربران، برگزاری مسابقات اینستاگرامی است. سعی کنید در طراحی مسابقات خلاقیت به خرج دهید و از هدایای جذاب و ارزشمند برای برندگان مسابقه استفاده کنید. هرچه جوایز برندگان ارزشمندتر باشد، طبیعتاً افراد بیشتری ترغیب می‌شوند تا در مسابقه شما شرکت کنند.

شما می‌توانید، مسابقات زیادی با موضوعات مختلف با توجه به حوزه کاری خود در اینستاگرام برگزار  کنید. ولی چیزی که مهم است سعی کنید حتما شرکت کنندگان در مسابقه را دعوت کنید تا شما را به دوستان خود معرفی کنند.

حتی می‌توانید از کاربران خود بخواهید محتوایی در صفحات خود منتشر کنند، صفحه‌ی شما را تگ کنند و هشتگ مدنظر شما را بگذارند تا هشتگ شما ترند شود.

بیشتر بخوانید:

6) پست را در بهترین زمان منتشر کنید.

اگر می‌خواهید پست‌هایتان بیشتر دیده شود و لایک بخورد، باید بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام را پیدا کنید. شاید بپرسید از کجا باید بهترین زمان را بشناسم؟ کافی است سری به insights  صفحه اینستاگرام خود بزنید و میزان فعالیت فالوورها در پیج‌تان را در ساعات مختلف بررسی کنید. نرخ تعامل کاربران با تعدادی از پست های اخیر خود را بررسی کنید تا متوجه شوید در کدام ساعات از شبانه‌روز که پست‌های خود را منتشر می‌کنید، بیشترین تعامل را داشته‌اید؟ این مسئله روی بیشتر دیده شدن پست‌های شما بسیار تاثیرگذار است.

بهترین زمان برای انتشار پست‌های شما، زمانیست که دنبال‌کنندگان شما در اینستاگرام فعال‌اند.

فراموش نکنید اگر تا به حال فقط در زمان‌های مشخصی در اینستاگرام فعالیت کرده باشید، احتمالا این اطلاعات خیلی برای شما کاربردی نخواهند بود، بهتر است ابتدا زمان‌های پربازخورد صفحه‌ی خود را پیدا کنید و سپس سعی کنید هربار در یکی از این زمان‌ها اقدام به انتشار پست کنید تا پس از مدتی اطلاعات دقیق‌تری درباره‌ی این موضوع داشته باشید.

کاملا واضح است، اگر پست های شما در زمان مناسب منتشر شود، بیشتر دیده می شود و در نهایت به دلیل افزایش تعامل دنبال‌کنندگان شما، باعث می‌شود فالوورهای پیج شما نیز بیشتر شود.

7) از تمام قابلیت‌های اینستاگرام استفاده کنید!

اینستاگرام قابلیت‌های زیادی برای انتشار محتوا دارد، انواع پست مانند تک عکس، آلبوم، ویدئوی یک دقیقه‌ای، آی جی تی وی و استوری، لایو و…

شما برای افزایش تعامل با کاربران خود از تمامی این قابلیت‌ها استفاده کنید. کپشن هر پست نیز محل مناسبی برای نشر بخشی از محتوای مربوط به صفحه‌ی شماست پس کپشن نویسی را نیز جدی بگیرید.

از طرف دیگر، اینستاگرام، قابلیت‌های زیادی در بخش استوری برای افزایش تعامل با فالوئرها قرار داده است. لابد امکاناتی مانند سوال و جواب، باکس از من بپرسید و… را دیده‌اید. با استفاده از این قابلیت‌ها نه تنها تعامل خود با کاربران را افزایش می‌دهید، بلکه طبق الگوریتم‌های اینستاگرام، صفحه‌ی شما بهتر نمایش داده خواهد شد.

جمع‌بندی

با گسترش شبکه‌های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام، تعداد فالوئر تبدیل به یک سرمایه برای بسیاری از کسب و کارها شده است. اما تعداد فالوئر اگر منجر به افزایش تعامل کاربران با شما نشود، ارزش خاصی ندارد و فقط یک عدد است. از طرف دیگر، بهترین راه افزایش فالوئر نیز برقراری تعامل با دنبال‌کنندگان صفحه‌ی شماست. پس این موارد را جدی بگیرید.اگر هنوز نتوانستید تصمیم بگیرید که چگونه تعداد فالوئر صفحه‌ی اینستاگرام خود را افزایش دهید، نگران نباشید. کارشناسان ما در تیم ادتواپ به شما کمک می‌کنند تا یک استراتژی مناسب برای موفقیت در اینستاگرام تدوین کنید.