بهترین فرم ها و اندازه های تبلیغاتی موبایلی برای کمپین های تبلیغاتی

تلفن همراه شما همیشه با شماست. قطعاً، تلفن همراه بیشتر از هر رسانه دیگری بر سبک زندگی ما تاثیر گذاشته است.

طبق گزارشات سال اخیر،

افراد 29 درصد از زمان خود را با گوشی های هوشمند خود سپری می کنند.

ترافیک داده های جهانی تلفن همراه تقریبا 70٪ افزایش یافته است.

24 درصد از زمان استفاده از رسانه به استفاده از موبایل اختصاص دارد.

استفاده از تلفن همراه 51 درصد بیشتر از استفاده از کامپیوتر است.

در نتیجه، تبلیغات موبایلی اگر به درستی اجرا شوند برای برند ها و تبلیغ کنندگان اهمیت ویژه ای دارند. پس ممکن است این سوال برای افراد پیش بیاید که مناسب ترین فرمت و شکل تبلیغات موبایلی برای کمپین تبلیغاتی من کدام است؟

باید بپذیریم که در تبلیغات موبایلی چیزی به نام فرمت تبلیغاتی استاندارد وجود ندارد. بنابراین به انواع تبلیغات موبایلی مرسوم و متداول می پردازیم تا بفهمیم هرکدام چطور عمل می کنند. و می آموزیم که چگونه بهترین فرمت تبلیغات موبایلی را برای کسب درآمد از کمپین تبلیغات موبایلی خود انتخاب کنیم.

تبلیغات موبایلی بنری استاندارد

امروزه محبوب ترین فرمت تبلیغات، بنر های تبلیغاتی ثابت یا متحرک  با سایز های 50*320 و 50*300 می باشند که در بالا یا پایین صفحه نمایش قرار می گیرند.

این مدل تبلیغات، پیش از این، باعث کلیک های تصادفی زیادی میشد ولی در حال حاضر اگر در زمینه مناسب اجرا شود، مزاحمتی برای کاربر ایجاد نکرده و باعث اختلال در تجربه کاربری نخواهد شد. البته متاسفانه این موضوع باعث ایجاد سندرومی در کاربر به نام “سندروم نادیده گرفتن” بنر می شود.

تبلیغات موبایلی

موفقیت تبلیغات بنری کاملاً به نوع برند بستگی دارد. برند های بزرگ و شناخته شده که نیازی به ارائه اطلاعات ندارند می توانند از این فضاهای کوچک استفاده کنند . و این کار برای برند های نوظهور که باید برای شناساندن خود به کاربران اطلاعاتی ارائه دهند، دشوار است.

تبلیغات بنری به سادگی ساخته و نمایش داده می شوند اما اثربخشی بسیار پایین و نرخ CTR کمی دارند. بنر از میان تمام انواع تبلیغات موبایلی کمترین بازده را دارد. اما آنقدر ها هم بد نیست. گاهی می تواند در مرحله تعامل، هنگامی که کاربران در برنامه فعال هستند و کاملاً توجه دارند، موثر باشد.

متخصصین می گویند که طراحی بنر ها می بایست با دقت و ظرافت بسیاری انجام شوند تا در عین چشم گیر بودن تجربه کاربری را مختل نکنند. در تبلیغات بنری، تبلیغ کنندگان می بایست به ویژگی های کلیدی و پیشنهادات واضح اشاره کنند و از رنگ روشن، متن طولانی و گرافیک متوسط اجتناب کنند.

یافته های جالبی وجود دارد که می گویند بیشترین نرخ تبدیل در بنرهای تبلیغاتی در سیستم عامل اندروید مربوط به تبلیغات بنری با موضوع سبک زندگی و در  IOS تبلیغات با محتوای دسته بندی شده نرخ تبدیل بالاتری دارند.

مزایای تبلیغات موبایلی بنری

 • قابل نمایش در تمامی صفحه نمایش ها
 • قابل اجرا در حجم گسترده
 • ارزانترین فرمت
 • سریع قابل انتشار است

معایب تبلیغات موبایلی بنری

فضای محدود.

افتادن در دام سندروم نادیده گرفتن بنر.

حتی اگر مشکلات بالا را نداشته باشد بازهم کمترین بازدهی را دارد.

بنرهای تمام صفحه

تبلیغات تمام صفحه تبلیغات بصری موبایلی هستند که با سایزهای 320 در 480 پیکسل کل صفحه موبایل را پوشش می دهند. این سایز، بهترین سایز برای نمایش بیشتر محتوا، ویدئو و انجام فعالیت از قبیل قرار دادن دکمه و غیره می باشد. این مدل بهترین مدل برای درگیر کردن بیشتر کاربر است.

mobile-ad-format-intersitials-size

این تبلیغ هنگام استفاده از اپلیکیشن، اغلب در موقعیت های حساس نمایش داده می شود. مثلاً هنگام حرکت بین صفحه های برنامه یا ما بین بازی ها. این نوع تبلیغ نیازمند یکی از اکشن های زیر از سمت کاربر است :

 • کلیک روی یک دکمه
 • بستن تبلیغ
 • ورق زدن برای رفتن به موقعیت دلخواه

این مدل تبلیغ هم موقعیت خوبی برای تبلیغ دهندگان از نظر فضای کافی برای درگیری کاربر فراهم می کند و هم در فعالیت کاربر هنگام استفاده از اپلیکیشن اختلال ایجاد نمی کند.

بر طبق گزارش کارشناسان، بهترین مکان برای تبلیغات تمام صفحه، در بازی ها و بین مراحل می باشد.

بازدهی تبلیغات تمام صفحه 2 الی 3 برابر بهتر از تبلیغات استاندارد بنری می باشد. یعنی 2 الی 3 برابر بیشتر کلیکی می شوند. طبق گزارشات 70 درصد از درآمد تبلیغات موبایلی متعلق به تبلیغات تمام صفحه است.

مزایا

 • فضای بزرگتر
 • پیام گسترده تر و قرار گرفتن بیشتر در معرض دید و حافظه
 • از نظر بصری متقاعد کننده است
 • تاثیرگذاری بالا
 • نرخ تبدیل بالا
 • قابلیت ارائه محتوای رسانه ای متحرک و تعاملی

معایب

در صورتیکه در جای بدی قرار داده شود می تواند مضر باشد

ممکن است علت CTR بالا دشواری در بستن تبلیغ باشد.

نیازمند کار طراحی بیشتر و مکان یابی مناسب تری است.

تبلیغات موبایلی باز شدنی

تبلیغات باز شدنی نوعی از تبلیغات بنری و تمام صفحه هستند. این تبلیغات عموماً با یک بنر 320 در 50 پیکسل شروع می شوند و بعد از لمس به سایز 320 در 480 افزایش می یابد.

mobile-ad-format-expandable-size

تبلیغات باز شدنی به غلبه بر سندروم نادیده گرفتن بنر کمک شایانی می کنند.

اگرچه تبلیغات بازشدنی تجربه تبلیغاتی متفاوتی را ارائه می دهند ولی همچنان واکنش کاربران به تبلیغات تمام صفحه بیشتر است.

مزایا

 • موقعیت بیشتر برای ارائه اطلاعات بیشتر و تعامل با کاربر
 • دستاورد های ارزشمند از طریق عملی که منجر به باز شدن تبلیغ می شود مثلاً اندازه گیری تعداد دفعاتی که کاربر تبلیغ را می بیند.

معایب

ممکن است کاربران بی تجربه را نادیده بگیریم زیرا گزینه ای برای بستن آگهی ندارند.

دو مدل دیگر از تبلیغات موبایلی تبلیغات ویدئویی و تبلیغات محلی می باشد که به دلیل آن که خدمات آژانس تبلیغاتی اد تو اپ این دو مورد را پوشش نمی دهد از توضیح آن ها صرفنظر می کنیم.

1- تماس و ارتباط از طریق واتساپ با شماره پشتیبان تبلیغات  > 09120189861

2- ارتباط تلگرامی مستقیم از طریق لینک مقابل > t.me/adtooappteam

3- پر کردن فرم زیر (همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت)