در تبلیغات موبایلی دو بخش اصلی وجود دارد. بخش اول طرف تبلیغ دهنده ( DSP) یا در اصطلاح متقاضی تبلیغ و بخش دوم طرف تبلیغ کننده (SSP) یا ناشر می باشد.

مدل های تجاری تبلیغات موبایلی

تبلیغات موبایلی

5 مدل تجاری اصلی تبلیغات موبایلی CPM, CPC, CPI, CPA , CPV  هستند.

در مدل  cost-per-mile) CPM) یا پرداخت به ازای نمایش، تبلیغ دهنده به ازای تعداد دفعاتی که تبلیغ او توسط ناشر نمایش داده می شود هزینه پرداخت می کند. این مدل بهترین مدل برای کسب درآمد ناشران می باشد. چرا که فقط کافیست تبلیغات را در مدیای خود نمایش دهند و اگر یک ترافیک بازدید مشخص داشته باشند، کاملاٌ می توانند درآمد خود را پیش بینی کنند. اما نکته منفی این است که اگر مخاطبان اپلیکیشن یا سایت آن ها واقعاً از محصول یا خدمات تبلیغ شده خوششان بیاید و روی آن کلیک کنند، ناشران درآمد اضافی ناشی از این کلیک ها را از دست می دهند. پس مدل CPC به آن ها کمک می کند که درآمد بیشتری داشته باشند.

cpm-adds

 در مدل cost-per-click) CPC) یا  پرداخت به ازای کلیک ، تبلیغ دهنده به ازای تعداد کلیک هایی که روی تبلیغات موبایلی او می شود هزینه پرداخت می کند. این مدل برای تبلیغ دهندگان مدل بهتری است چرا که آن ها فقط زمانی هزینه می پردازند که تبلیغات آن ها مورد توجه و علاقه کاربران باشد و کاربران روی آن کلیک کنند. البته همانطور که در بالا اشاره شد این مدل برای ناشران هم مدل بسیار خوبی است. این مدل برای ناشر ریسک میزان تاثیر گذاری تبلیغات را پایین می آورد .

timthumb

مدل  cost-per-instal) CPI) یا مدل پرداخت به ازای نصب ، مدلی است که در آن تبلیغ دهنده زمانی هزینه پرداخت می کند که کلیک روی تبلیغ او منجر به نصب اپلیکیشن موبایل شود.  این مدل، یک نمونه خاص از مدل تجاری CPC است. هزینه پرداخت به ازای نصب، یکی از مهمترین معیار های بازاریابان اپلیکیشن های موبایل برای اندازه گیری و پیگیری می باشد. به دلیل اینکه هزینه ای که آن ها برای جذب هر کاربر می پردازند ، با محاسبات آن ها برای نرخ بازگشت سرمایه ( ROI)  ارتباط مستقیم دارد.

Prog-05

مدل cost-per-action) CPA) نسخه پیشرفته تری از مدل CPC است. در این مدل تبلیغ دهنده بابت فعالیت مشخص انجام شده توسط کاربر اپلیکیشنی که تبلیغ او در آن قرار داده شده است هزینه می کند. این فعالیت می تواند شامل خرید، عضویت، اشتراک، تکمیل فرم و غیره باشد. ای مدل از یک طرف برای ناشر موقعیت بیشتری برای کسب درآمد از اپلیکیشن فراهم کرده و از طرف دیگر برای تبلیغ کننده گزینه های بیشتری به منظور توسعه کسب و کارش فراهم می کند.

buy-online-business

و در نهایت مدل cost-per-view) CPV) یا پرداخت به ازای بازدید که شامل کمپین های تبلیغاتی ویدئویی برای تبلیغ دهندگان است. در این مدل تبلیغ دهندگان به ازای تعداد دفعاتی که از ویدئو تبلیغاتی آن ها بازدید می شود هزینه پرداخت می کنند. با توجه به سرعت فعلی رشد تبلیغات ویدئویی، این مدل روز به روز محبوب تر می شود.

YouTube-Trueview-Discovery-Costs-Checker

1- تماس و ارتباط از طریق واتساپ با شماره پشتیبان تبلیغات  > 09120189861

2- ارتباط تلگرامی مستقیم از طریق لینک مقابل > t.me/adtooappteam

3- پر کردن فرم زیر (همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت)