گوگل ادموب

گوگل ادموب نامی آشنا برای صاحبان و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن است. ادموب کسب درآمد دلاری را از طریق نمایش تبلیغات باکیفیت در اپلیکیشن آسان کرده است. در حقیقت ادموب با ترکیب سه عامل تاثیرگذار تقاضای تبلیغ‌کنندگان جهانی، قالب‌های تبلیغاتی خلاقانه و نوآورانه و تکنولوژی پیشرفته کسب درآمد به کمک تبلیغات توانسته است که ارزش هر تبلیغ و بازدید از آن را به حداکثر برساند. 

نمایش تبلیغات نه تنها یک منبع درآمد پایدار را در اختیار توسعه‌دهندگان و صاحبان اپلیکیشن برای رشد کسب و کار خود قرار می‌دهد بلکه منجر به دسترسی رایگان کاربران به اپلیکیشن‌های باکیفیت می‌شود. علاوه بر این تبلیغ‌کنندگان از این طریق می‌توانند کاربران جدیدی را جذب کنند و کاربران با محصولات و سایر اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های مفید آشنا شوند.

گوگل ادموب

تبلیغ‌کنندگان که می‌خواهند محصول‌ها یا خدمات خود را به کاربران ارائه کنند هزینه‌ی نمایش تبلیغ در اپلیکیشن را پرداخت می‌کنند. به محض ایجاد فضا توسط توسعه‌دهندگان و صاحبان اپلیکیشن گوگل ادموب تبلیغات مرتبط را به کاربران نمایش می‌دهد. پس از نمایش درصدی از مبلغ پرداخت شده از طرف تبلیغ‌کننده در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌گیرد. 

چگونگی کسب درآمد از ادموب 

گوگل ادز به عنوان یکی از بزرگترین شبکه‌های تبلیغاتی از منابع اصلی گوگل ادموب به شمار می‌آید. ادموب تبلیغی را برای نمایش انتخاب می‌کند که بیشترین هزینه را پرداخت کرده است. 

برای کسب درآمد از گوگل ادموب قبل از هر چیزی اپلکیشن باید در گوگل پلی و اپل استور منتشر شود. بدیهی است که با افزایش تعداد کاربران اپلیکیشن درآمد صاحبان آن افزایش پیدا بکند. با این حال باید به این مساله توجه شود که از آنجایی که ادموب تنها کاربران حقیقی اپلیکیشن را در نظر می‌گیرد نباید از ربات‌های افزایش نصب استفاده شود. 

کاربر حقیقی و فعال کاربری است که به طور دائم از اپلیکیشن استفاده می‌کند. از این رو توسعه‌دهندگان و صاحبان اپلیکیشن باید نسبت به کاربران خود آگاه باشند تا بتوانند درآمد خود را از طریق تبلیغات افزایش دهند. توصیه می‌شود برای افزایش نصب اپلیکیشن از سرویس «پرداخت به ازای نصب» کمک گرفته شود.    

مدل‌های تبلیغاتی گوگل ادموب 

با ارائه تبلیغات مناسب به کاربران در زمان مناسب توسعه‌دهندگان می‌توانند ضمن کسب درآمد از اپلیکیشن خود محیط دلنشینی را در اختیار کاربران خود بگذارند. گوگل ادموب طیف گسترده‌ای از قالب‌های مختلف تبلیغاتی ارائه می‌کند. 

  • تبلیغات مبتنی بر جایزه (ریوارد بیس): ریوارد بیس در حقیقت این امکان را فراهم می‌کند که به ازای دیدن یک تبلیغ کاربر جایزه‌‌ای مانند امتیاز اضافی یا یک جان اضافه در بازی دریافت کند. 
  • تبلیغات همسان (نیتیو): این قالب تبلیغاتی به شکلی طراحی می‌شود که از نظر کاربران بخشی از خود اپلیکیشن دیده شود. 
  • بنر: تبلیغاتی مستطیلی شکل که در بالا یا پایین اپلیکیشن قرار می‌گیرند. بنر را می‌توان محبوب‌ترین قالب تبلیغاتی گوگل ادموب دانست که برای انواع اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها مناسب است. 
  • تبلیغات بینابینی: تبلیغات ایستا یا ویدیویی که در وقفه‌های طبیعی مانند ورود یا خروج از برنامه به کاربر نمایش داده می‌شود. این قالب مناسب اپلیکیشن‌های پخش موسیقی و آموزش زبان و سایر اپلیکیشن‌های مشابه است. 

مزیت‌های ادموب 

گوگل ادموب با وجود تقاضای بالا از طرف تبلیغ‌کنندگان همواره تلاش می‌کند تا توسعه‌دهندگان اپلیکیشن بیشترین درآمد را از طریق تبلیغات کسب کنند. در حقیقت هدف اصلی ادموب ایجاد یک جریان ثابت دلاری برای حمایت از اپلیکیشن شما است. از مزیت‌های ادموب می‌توان به ابزارها و خدمات زیر اشاره کرد: 

  • واسطه‌گری: پلت‌فرم واسطه‌گری گوگل ادموب به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا چند تبلیغ مختلف را تنظیم، مدیریت و بهینه‌سازی کنند. کار با چند منبع تبلیغاتی متفاوت باعث ایجاد رقابت می‌شود که در انتها منجر به افزایش درآمد بیشتر خواهد شد. 
  • افزایش تعامل کاربران: گوگل ادموب با ارائه قالب‌های تبلیغاتی نوآورانه مانند تبلیغات مبتنی بر پاداش و تبلیغات همسان به راضی ماندن کاربران کمک می‌کند. 
  • خودکار کردن فعالیت‌ها: توسعه‌هندگان می‌توانند با کمک ابزارهای ادموب فعالیت‌های خود را خودکار کنند تا از تلف شدن زمان جلوگیری کنند. 
  • محافظت از برند: سیاست‌های تبلیغاتی، کنترل ناشران و بررسی‌های جامع تبلیغات به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا تبلیغاتی را در اپلیکیشن خود به نمایش بگذارند که به برند آن‌ها آسیب نزند. 
  • داده‌های آماری دقیق: ادموب به کمک گوگل آنالیتیکس به تمام اطلاعات و آمار اپلیکیشن از جمله میزان تعامل کاربران، میزان دسترسی به کاربران جدید و درآمد حاصل از نمایش تبلیغات اطلاع دارد. 

گوگل ادموب در اد تو اپ 

اگر چه گوگل ادموب سرویس رایگان  به حساب می‌آید اما به دلیل وجود تحریم‌ها توسعه‌دهندگان ایرانی نمی‌توانند به طور مستقیم از تبلیغات درون اپلیکیشن‌های خود درآمدی کسب بکنند. از این رو اد تو اپ با ایجاد یک بستر بسیار قوی در خارج از کشور به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا بتوانند ابتدا اپلیکیشن خود را در گوگل پلی منتشر و سپس از مزایای ادموب بهره ببرند. 

با کمک اد تو اپ دیگر نیاز نیست که توسعه‌دهندگان نگران قوانین و محدودیت‌های گوگل پلی باشند و با خیالی آسوده می‌توانند به کسب درآمد دلاری بپردازند.  

علاوه بر این اگر صاحبان اپلیکیشنی که دارای تعداد مشخصی کاربر هستند می‌توانند به کمک اد تو اپ نسبت به کسب درآمد دلاری از طریق گوگل ادموب بپردازند.  

اد تو اپ تلاش کرده است تا با تعرفه‌های مقرون به صرفه، کیفیت و سرعت بالا در انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی و راه‌اندازی سرویس ادموب راه کسب درآمد را برای توسعه‌دهندگان هموارتر کند.